מחלוקת על שם מתחם - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • עומר

  נשלח ע"יעומר 09:33, 14 במאי 2014

  לאחר כמה שנים במהלכן בניתי אתר, פנה אליי בעל סימן מסחרי רשום ודרש שאעביר את הדומיין לידיו. גיליתי שחלק מהדומיין שלי אכן מהווה סימן מסחרי רשום. לדוגמא - אם הסימן הרשום הוא Wiser אז הדומיין שלי הוא canadianwiser.com. שגיליתי זאת, ביצעתי הפנייה של הדומיין לדומיין חדש, אך בעל הסימן המסחרי עדיין רוצה שאעביר את הדומיין לרשותו. האם במצב הנתון (לאחר הפניית 301, כאשר השם הישן לא נגלה לגולש) אני מפר את הזכויות שלו על הסימן המסחרי? תודה והמשך יום נעים, עומר

  השב
 • 13:01, 14 במאי 2014

  עומר שלום, בעיקרון, סימן מסחר רשום מונע שימוש בשם מתחם הזהה או אף הדומה לסימן המסחר ביחס למוצרים או שירותים דומים. במידה וזה אכן המקרה בעניינך, יש לבעל סימן המסחר זכות לבקש את העברת שם המתחם לבעלותו. כל עוד שם המתחם קיים על שמך (גם אם יש הפנייה לשם מתחם אחר), זו הפרה של סימן המסחר הרשום. האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא. רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.