מי צריך להגיש בקשה לסימן בינלאומי? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דני

  נשלח ע"ידני 08:22, 18 במאי 2014

  שלום, ראיתי באינטרנט שעכשיו אפשר לרשום סימן בינלאומי. לא ברור לי כל כך מי צריך להגיש את הבקשה הבינלאומית. האם כל אחד יכול?

  השב
 • 12:13, 20 במאי 2014

  דני שלום,

  ישראל הצטרפה כחברה לפרוטוקול מדריד. על פי פרוטוקול מדריד, ניתן לבסס בקשה בינלאומית על בקשה או סימן רשום במדינת המקור (ישראל). מדינת מקור של מבקש מוגדרת כ: מדינה חברה בהסכם בה יש למבקש מפעל פועל ממשי או עסק מסחרי; או מדינה חברה בהסכם בה המבקש הוא תושב; או מדינה החברה בהסכם בה המבקש הוא אזרח.

  לפיכך, אדם (או ישות משפטית אחרת) שהוא אזרח או תושב ישראל, או שיש לו מפעל כאמור בישראל, ושיש לו בקשה או סימן רשום בישראל, יכול להגיש בקשה בינלאומית שחייבת להיות זהה בפרטיה לבקשה/סימן רשום הישראלית.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.