סימן מסחר בעברית ובאנגלית - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • שאלה

  נשלח ע"ישאלה 11:15, 26 במאי 2014

  שלום רב. אם ברצוני לרשום סימן מסחר למשל על האותיות "אורט" בעברית ובאנגלית "ort" כאשר המטרה היא שתהיה הגנה על "אורט" ועל "ort" בנפרד ולא כהרכב של עברית ואנגלית- האם זה אפשרי במסגרת בקשה אחת לרישום סימן מסחר או שאני חייבת להגיש שתי בקשות נפרדות לרישום שני סימני מסחר?

  השב
 • 17:21, 27 במאי 2014

  שלום רב,

  בעקרון ניתן להגיש במסגרת בקשה אחת סימן בעברית ובאנגלית.

  יחד עם זאת, מומלץ להגיש בקשה עבור הסימן שמשתמשים בפועל. אני מבין שאתם משתמשים ב - "אורט" בנפרד וב - ORT בנפרד. לכן אני ממליץ להגיש שתי בקשות, האחת עבור הסימן בעברית והשנייה עבור הסימן באנגלית.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.