שם של עסק שנסגר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • ציון

  נשלח ע"יציון 13:53, 23 ביוני 2014

  שלום, חשבתי על שם לעסק בתחום המזון, חיפשתי בגוגל וראיתי שקיים מקום עם השם הזה אך המקום נסגר לפני כשנה. האם ניתן לקרוא באותו שם?

  השב
 • 13:56, 24 ביוני 2014

  ציון שלום,

  בהנחה שלעסק שתארת אין סימן מסחר רשום, והסימן שלו לא רכש מוניטין (או שהמוניטין לא נמכר ביחד עם העסק) אז נראה שאותו עסק לא יהווה מכשול לשימוש שתעשה בסימן זה.

  יחד עם זאת, מומלץ לערוך חיפוש בלשכת סימני המסחר בטרם תשתמש בסימן ו/או תגיש בקשה לרישום סימנך. החיפוש נעשה עבור סימנים הזהים והדומים לסימן בו אתה מעוניין.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
 • 21:32, 24 ביוני 2014

  העסק נסגר ולא נמכר, מה הכוונה לא רכש מוניטין? כמו כן מה קורה אם בעוד שנה הוא מחליט לפתוח שוב

  תגובה
 • 08:19, 3 ביולי 2014

  ציון שלום,

  סימן מסחר יכול לרכוש מוניטין עקב שימוש בסימן, ויכול להיות גם סימן מסחר ללא מוניטין. אם העסק נסגר ולא משתמשים עוד בסימן זה ואין כוונה לפתוח בקרוב עסק חדש תחת סימן זה, שם העסק הזה לא אמור להוות מכשול לשימוש שלך בסימן.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.