שם לעסק חדש שדומה לשם עסק אחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • רות

  נשלח ע"ירות 19:26, 24 ביוני 2014

  היי אני פותחת עסק בתחום אירועי מזון וקייטרינג(לא מסעדה). חשבתי על השם מרסלו ראיתי שקיים בית קפה בשם זה שלא רשום סימן יש אתר פייסבוק העסק נקרא קפה מרסלו ובלוגו רשום מרסלו. האם אוכל לקרוא לעסק שלי מרסלו אירועים

  השב
 • 08:45, 3 ביולי 2014

  רות שלום,

  אני מבין משאלתך שלבית הקפה אין סימן מסחר רשום עבור "מרסלו". לכן, כדי שבית קפה זה יוכל למנוע שימוש שלך בסימן זה, על הסימן "מרסלו" של בית הקפה לרכוש מוניטין.

  מכיוון שלשירות של בית קפה יכול להיות קשר לשירות של קייטרינג, או שהוא עשוי להיחשב כשירות מאותו הגדר של קייטרינג, אני מציע לך לבצע חיפוש בלשכת סימני המסחר כדי לבדוק האם לבית הקפה יש סימן שירות רשום; וכן לבדוק ולוודא שהסימן של בית הקפה לא רכש מוניטין.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.