מדוע המכס ביקש להפקיד ערבות בנקאית ובמקרה אחר לא? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יוסי

  נשלח ע"ייוסי 07:01, 22 ביולי 2014

  שלום, אני מוכר מוצרים בעלי מוניטין בישראל. היו בעבר שני מקרים שהמכס תפס סחורה מזויפת. במקרה אחד נדרשתי להפקיד ערבות בנקאית ובמקרה אחר לא נדרשתי. אתה יכול להסביר לי מדוע? יוסי

  השב
 • 15:24, 22 ביולי 2014

  יוסי שלום,

  כאשר המשלוח של הסחורה הנחשדת להיות מזויפת הוא קטן - המכס ישמיד את הסחורה אם ימסרו לידיו חוות דעת הקובעת שהסחורה אכן מזוייפת, התחייבות להצטרף כצד נתבע במידה ותוגש תביעה ע"י היבואן וכתב התחייבות לשיפוי. אין חובה להפקיד ערבות בנקאית, אלא אם בעל הסימן מעוניין להגיש תביעה כנגד היבואן.

  כאשר המשלוח של הסחורה הנחשדת להיות מזויפת הוא גדול - קיימת רק האפשרות להגיש תביעה כנגד היבואן, ולשם כך חייבים להפקיד במכס ערבות בנקאית.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.