סימן מסחר עולמי מוגן בכל העולם? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יפתח

  נשלח ע"ייפתח 15:12, 5 באוגוסט 2014

  אני שמעתי שעכשיו ישראלים יכולים להגיש בקשות בינלאומיות לסימני המסחר. לא ברור לי מה פירוש הדבר. אם סימן המסחר שלי נרשם כסימן עולמי, האם הוא מגן על הסימן שלי בכל העולם? תודה יפתח

  השב
 • 14:34, 6 באוגוסט 2014

  יפתח שלום,

  ההגנה על זכויות בסימן מסחר היא טריטוריאלית. ניתן להגיש בקשה בינלאומית המייעדת את המדינות החברות בפרוטוקול מדריד (לא כל המדינות חברות באמנה זו). הבחינה של הבקשה נעשית על ידי לשכת סימני המסחר בכל מדינה בנפרד. במידה ולשכות סימני המסחר השונות מקבלות ורושמות את הסימן, תהיה הגנה על סימן המסחר באותן מדינות. במידה ולשכת סימני מסחר במדינה מסויימת תסרב לקבל את הסימן (למשל כי יש סימן מסחר רשום קודם הדומה לסימן נשוא הבקשה הבינלאומית, כי אז לא תהיה הגנה באותה המדינה.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.