מחיקת סימן מסחר שנרשם כבר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • איילה

  נשלח ע"יאיילה 08:02, 7 באוגוסט 2014

  שלום, האם אפשר למחוק סימן מסחר שנרשם? ואם כן באילו מקרים? איילה

  השב
 • 15:22, 7 באוגוסט 2014

  איילה שלום, ניתן למחוק סימן רשום במקרין הבאים:

  - אם לא נעשה שימוש בסימן בתוך 3 שנים שקדמו לבקשת המחיקה.

  - על בסיס עילות הדומות לעילות בהגשת התנגדות לבקשת סימן מסחר (כגון קיומו של סימן מסחר רשום קודם הדומה עד כדי הטעייה לסימן הרשום המאוחר יותר), וזאת אם הבקשה למחיקה הוגשה בתוך חמש שנים מתאריך הרישום.

  - אם העילה לבקשה למחיקה היא שהבקשה לרישום הסימן הוגשה שלא בתום לב, בקשה למחיקה כזו ניתן להגיש בכל עת ללא הגבלת זמן.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.