שימוש בתמונות מחנויות בגדים בבלוג אופנה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גלי

  נשלח ע"יגלי 10:19, 7 באוגוסט 2014

  אני כותבת בלוג אופנה וכאשר יש מבצעים והנחות בחנויות אני מציינת את השמות של הרשתות ולפעמים אני מעלה גם תמונות של בגדים של חלק מהרשתות שאני לוקחת מהאתרים של הרשתות בגדים. האם אני צריכה לקבל מהרשתות אישור כל פעם שאני מעלה תמונה מהאתרים שלהם?

  השב
 • 16:46, 11 באוגוסט 2014

  גלי שלום,

  נראה לי שאת יכולה להשתמש בסימני המסחר של רשתות האופנה ללא צורך בקבלת הסכמה של בעלי הסימנים מכוח ההגנה של שימוש אמת בסימני מסחר.

  כמו כן, נראה לי שאת יכולה להשתמש בתמונות של הבגדים ללא צורך בקבלת הסכמה של רשתות האופנה מכוח ההגנה של שימוש הוגן בזכויות יוצרים.

  יחד עם זאת, אני ממליץ לך לציין בבלוג שלך את המקור ממנו לקחת את התמונות של הבגדים.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.