חשש לשימוש בסימן המסחרי שלי בזמן שאני מחכה לאישור - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גידי

  נשלח ע"יגידי 10:37, 26 באוגוסט 2014

  שלום עד שמאשרים סימן יכולה לעבור שנה מה קורה אם בזמן הזה שאני מחכה לאישור מישהו משתמש כבר בסימן שלי שמחכה לאישור?

  השב
 • 12:11, 26 באוגוסט 2014

  גידי שלום,

  אתה יכול להגיש בקשה לבחינה על אתר של הבקשה שלך ועם רישום הסימן אתה יכול להגיש תביעת הפרה בהסתמך על הסימן הרשום שלך.

  בנוסף, במידה והסימן שלך רכש מוניטין בישראל כתוצאה מהשימוש שאתה עושה בסימנך, אתה יכול להגיש תביעת הפרה בעילה של גניבת עין גם לפני שהסימן שלך נרשם.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.