שימוש בשם מוצר שכבר לא קיים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מיטל

  נשלח ע"ימיטל 20:58, 28 בספטמבר 2014

  בימים אלו אני מקימה עסק עם שותפה, החלטנו על השם לפני כ- 3 חודשים, עבדנו על לוגו וקנינו דומיין ישראלי לעניין. השבוע גילינו באינטרנט שקיים מוצר של חברה אחרת מהתחום עם אותו שם - החברה לא מתחרה, המוצר כבר לא קיים והשם הוא רק של מוצר אחד מרשימת המוצרים שקיימים אצלם באתר. ברור לי שזאת לא גניבת שם, העניין הוא שאנחנו רוצות לפנות לחברה כדי לבדוק שת"פ ורציתי לשמוע חוות דעת של עו"ד לפני שאני פונה אליהם, האם עדיין יש איזושהי בעיה עם השם? אולי לא כדאי לחשוף את השם בפגישה...? תודה!

  השב
 • 14:19, 29 בספטמבר 2014

  מיטל שלום,

  לפני קיום הפגישה עם החברה האחרת - אני מציע לבצע חיפוש בלשכת סימני המסחר כדי לבדוק אם קיימים כבר סימנים רשומים או בקשות עבור הסימן שחשבתן עליו או סימן הדומה לו, באופן שעלול לחסום את השימוש והרישום של סימנכם. אם תוצאות החיפוש מעלות שאין סימן דומה כזה, אני ממליץ להגיש בקשה בישראל עבור הסימן שלכן. את הפגישה תקיימו לאחר שכבר הגשתן את בקשת סימן המסחר.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.