גניבת לוגו ורעיון לשם העסק והלוגו - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 09:49, 25 בנובמבר 2014

  יש לי קרוב משפחה שיש לו את שם המשפחה שלי כיום אנחנו מסוכסכים לפני הסכסוך תכננו להקים עסק ביחד על שם שם המשפחה הרעיון היה כולו שלי גם את הלוגו אני הצגתי והראיתי לו אחרי שרבנו בינינו והיה פיצוץ הוא מיהר והוציא את הלוגו שאני המצאתי והוא משתמש בשם המשפחה היום עם הלוגו לעסק. הרעיון של הלוגו היה שלי ואני רוצה להקים עסק משלי עם הלוגו והשם. הוא הקדים אותי. מה האפשרויות שיש לי מולו?

  השב
 • 17:24, 2 בדצמבר 2014

  אופיר שלום,

  שם משפחה אינו כשיר לרישום כסימן מסחר, אלא אם הוא מוצג בדרך מיוחדת. יתכן והלוגו שציינת יוכל להכשיר את רישום הסימן (עו"ד המתמחה בתחום יוכל לייעץ לך בעניין זה). אינני יודע אם קרוב המשפחה שלך הגיש בקשה לרישום הסימן. בכל מקרה, תגיש בקשה לרישום הסימן. אם קרוב המשפחה הגיש בקשה, הרשם יפתח בהליכי ריב בין 2 הבקשות ויכריע למי זכויות טובות יותר בסימן. אם הוא לא הגיש בקשה, הסימן יירשם על שמך ואתה תוכל להגן על הזכויות הסימן מכוח הסימן הרשום.

  יתכן ותוכל להגן על זכויותיך בלוגו שהמצאת בעילות נוספות כגון זכויות יוצרים ועילות אחרות. אני מציע שתפנה לעו"ד לקבלת ייעוץ משפטי בסוגיות שציינת.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.