יבוא מקביל של מוצרים מקוריים עם דמויות של דיסני - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 17:41, 28 בדצמבר 2014

  שלום, האם מותר לייבא צעצועים שיש עליהם דמויות של דיסני וכו...? מדובר במוצרים מקוריים 100% תודה בני

  השב
 • 10:35, 31 בדצמבר 2014

  בני שלום,

  במידה ומדובר בייבוא מקביל של מוצרים מקוריים כאשר עליהם או על אריזותיהם מוטבעים הסימנים של דיסני - אזי אתה יכול למכור מוצרים אלה ואין הפרה של סימני המסחר של דיסני.

  האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  רונן

  תגובה
 • 13:40, 31 בדצמבר 2014

  תודה רונן על התשובה המהירה
  אני רק לא מבין מתי צריך LICENSE ומתי לא??

  תגובה
 • 08:22, 9 בפברואר 2015

  לפי פסיקה עדכנית של בית המשפט העליון, נקודת המוצא היא שפעולת ייבוא מקביל הינה מותרת באופן עקרוני ( ובמקרה זה אין צורך במתן רישיון מטעם בעל הסימן). פעולה זו אינה מהווה הפרה של סימן מסחר, אולם על היבואן המקביל להוכיח כי השימוש בסימן המסחר אינו יוצר מצב שבו הצרכן טועה לחשוב כי המדובר בפעילות הנהנית מחסות בעל הסימן.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.