נדרשתי להסיר דף עסקי בפייסבוק - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • ליאת

  נשלח ע"יליאת 17:24, 17 בפברואר 2015

  אני בעלת דף בפייס שנקרא העוגות של ליאת. לאחרונה פנתה אליי מישהי עם שם זהה בדרישה שהוריד את הדף שלי כי זהו קניינה הרוחני. מה עושים במקרה כזה?

  השב
 • 10:10, 18 בפברואר 2015

  ליאת שלום,

  מדובר בסוגייה משפטית מורכבת הכוללת מספר תחומים בקניין רוחני, כגון תחום סימני המסחר ודיני עוולות מסחריות (גניבת עין). מבלי להיכנס לפרטי המקרה הנדון, הטוען לגניבת עין, עליו להוכיח מוניטין בתחום ועליו להוכיח הפרה. בכל מקרה, הייתי ממליץ לפנות לקבלת ייעוץ משפטי פרטני.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.