מכירת מוצרים שככל הנראה מזויפים בארץ - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דורית

  נשלח ע"ידורית 11:09, 24 בפברואר 2015

  אני קונה מוצרים מאתרים באסיה ומוכרת בארץ במחיר נמוך הסחורה שאני קונה כנראה מזויפת אבל אין לי דרך לדעת בוודאות אני לא מפרסמת שהמוצרים הם של מותג כזה או אחר ולא כותבת שם של מעצבים או יצרנים האם למרות הכל אני מסתכנת בתביעות על זיוף?

  השב
 • 11:25, 24 בפברואר 2015

  דורית שלום,

  במידה והמוצרים שאת קונה דומים עד כדי הטעייה למוצרים שלגביהם נרשם סימן מסחר (למשל בלוגו, בצורה או בכיתוב המופיע עליהם), אזי הנך חשופה לתביעת הפרה של הסימן או לתביעה בגין גניבת עין. יתירה מכך, לרשויות המכס יש סמכות בחוק לעכב שחרור של מוצרים שלפי דעתם מפרים סימן מסחר רשום. במקרה כזה, רשויות המכס יפנו לבעל הסימן ויודיעו לו על התפיסה של המוצרים המפרים לכאורה, כדי שיוכל להחליט האם ברצונו להגיש תביעת הפרה.

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.