פרוצדורה לכתיבת סימן מסחרי בינלאומי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יוני

  נשלח ע"ייוני 11:26, 26 במרץ 2015

  מה הפרוצדורה לכתיבת הסימן המסחרי שלי כסימן בינלאומי?

  השב
 • 16:21, 29 במרץ 2015

  יוני שלום,

  במידה והגשת בקשת סימן מסחר בישראל, ישנה אופציה, בכפוף לתנאים הקבועים בחוק, להשתמש בבקשה זו כבסיס לבקשה בינלאומית ולהגיש בקשה בינלאומית לפי פרוטוקול מדריד ולייעד במסגרתה את מדינות החו"ל שברצונך להגיש את הסימן הנ"ל. היתרון בהגשת בקשה לפי פרוטוקול מדריד, הינו החיסכון הרב בעלויות הגשה, שכן במקום למנות משרד מקומי בכל מדינה ומדינה שיבצע את ההגשה בעבורך, ישנו משרד אחד בינלאומי שמבצע את ההגשות במדינות החברות באמנה.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.