סימן מסחרי בנושא מזון ומשקאות - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • יונתן

  נשלח ע"ייונתן 11:58, 26 במרץ 2015

  אם ברצוני לשלב אלכוהול ממותג מפורסם בתוך קוקטייל, לבקבק ולמכור תחת מותג אחר, וכל זאת ללא איזכור שם המותג בו השתמשתי. לדוגמה - וודקה מרטיני שמיוצר מוודקה "סמירנוף" וורמוט "צ'ינזאנו" - על התוית ירשם מאחורה שמכיל ורמוט וודקה ללא התייחסות למותגים. האם דבר כזה הוא חוקי? גם כלפי המותג העולמי וגם כלפי היבואן הרשמי בארץ?

  השב
 • 09:40, 31 במרץ 2015

  יונתן שלום,

  לצערי, אין שאלתך נוגעת בנושא הפרת סימני מסחר, שכן אין מדובר בשימוש בסימן מסחר, אלא בשימוש במשקה של יצרן אחר, שעניינו סכסוך/עוולה מסחרית. אנא תפנה לפורום המתאים.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.