ציון סימני מסחר של חברות - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גלי

  נשלח ע"יגלי 10:07, 18 במאי 2015

  יש לי אתר אינטרנט-בלוג שבו אני ממליצה על מוצרים שונים ולפעמים אני מעלה גם את סימני המסחר של המוצרים כולל תמונה של המוצר עצמו. לרוב אני כותבת על מוצרים שאני ממליצה ולפעמים לעיתים רחוקות אני כותבת ביקורת. אני מניחה שכשאני כותבת המלצה ומצרפת את סימן המסחר לחברות לא יהיה אכפת שאני משתמשת בסימן המסחרי שלהם. אני צודקת?

  השב
 • 10:36, 18 במאי 2015

  גלי שלום,

  לפי הוראות החוק, רישומו התקף של אדם כבעל סימן מסחר יזכה אותו לשימוש ייחודי בסימן המסחר על הטובין שלגביהם נרשם הסימן ובכל הנוגע אליהם. במידה ונעשה שימוש בסימן רשום על ידי צד ג', יש לבקש את הסכמתו של בעל הסימן לכך.

  בברכה,
  מוטי

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.