שם עסק עם שם דומה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • קרן

  נשלח ע"יקרן 10:47, 24 ביוני 2015

  שלום אני מתכוננת להקים עסק ושם העסק יהיה שם המשפחה שלי לוי כשהשם של העסק שלי יהיה דומה מאוד לשם של חברת הג'ינסים אבל לא אותו הלוגו. האם לחברת הג'ינסים יש בלעדיות על השם למרות שזה גם שם המשפחה שלי?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  עו"ד איילה לוי- שטרן,מנהל הפורום

  09:23, 28 ביוני 2015

  קרן שלום,

  כיוון שקיימים מספר סימני מסחר רשומים על שם חברת הג'ינסים המדוברת, במידה ותעשי שימוש בשם הדומה או מזכיר את סימן המסחר שלהם, הרי שייתכן ומדובר בהפרה של סימני המסחר האמורים ואף יכול לעלות לכדי ביצוע עוולה מסחרית על פי חוק עוולות מסחריות. מעבר לכך, שימי לב שמדובר בסימן מסחר מוכר היטב ועל כן היקף ההגנה עליו רחב יותר מסימן מסחר רגיל. עם זאת, קיימות הוראות בפקודת סימני המסחר וכן בחוק עוולות מסחריות המאפשרות, בנסיבות מסויימות, שימוש בשמך ו/או שם העסק שלך.

  בכול מקרה, מומלץ להתייעץ עם עו"ד לפני כול שימוש ו/או פירסום בשם העסק שלך.


  בברכה,
  איילה

  *האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.