סימן מסחר דומה לעסק קיים המעניק שירותים דומים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דורון

  נשלח ע"ידורון 10:31, 6 ביולי 2015

  שלום רב, בכוונתי לפתוח עסק בעל שם מסחרי הדומה לעסק קיים המעניק שירותים דומים. לטעמי ניתן להבדיל בבירור בין העסקים מאחר ושם העסק שלי יכיל אותיות בעברית, בעוד העסק השני מכיל אותיות באנגלית. שמו המסחרי של העסק השני נרשם כסימן מסחר. בכוונתי להגיש בקשה לרישום הסימן של העסק החדש שלי. במידה ובקשתי תאושר, האם יש בכך כדי להגן עליי מפני תביעה עתידית המבוססת על עוולה מסחרית של גניבת עין? האם ניתן לבסס נגדי עילות תביעה נוספות? האם ישנה דרך למזער את החשיפה (מלבד פתיחה עם שם אחר כמובן)..) ?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי שטרן, עו"ד,מנהל הפורום

  12:53, 7 ביולי 2015

  דורון שלום,

  ראשית אציין, כי הבקשה לרישום סימן מסחר נבחנת ברמה פונטית ולא רק צורנית, קרי, גם אם שם העסק שלך יכיל אותיות בעברית, וסימן המסחר הקיים רשום באנגלית, קיים סיכוי סביר שהבקשה לרישום הסימן תידחה, גם בהתייחס לכך שמדובר בשירותים דומים. באם רישומו של סימן המסחר יאושר על הרשם, עדיין קיימת אפשרות כי בעל הסימן יפנה לערכאות משפטיות בבקשה לביטול הסימן בעילה של חוסר תום לב וכן יגיש תביעה בגין הפרת סימן מסחר וגניבת עין, במיוחד לאור העובדה כי היה ידוע לך על הסימן המתחרה בעת הגשת הבקשה לרשם סימני המסחר. לאור האמור לעיל, אני ממליצה לך להתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום זה שיוכל לייעץ לך בעניין זה.

  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.