עיכוב משלוח ליפסטיקים במכס - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אלינור לוי

  נשלח ע"יאלינור לוי 11:39, 27 באוגוסט 2015

  שלום רב, אני מייבאת מוצרי קוסמטיקה של מותגים מובילים כבר תקופה. לפני מספר ימים התקשרו אליי מהמכס ואמרו לי שמשלוח הליפסטיקים מעוכב כיוון שיש חשש שהמוצרים בו מזויפים. מה עלי לעשות? תודה, אלינור

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  12:13, 27 באוגוסט 2015

  אלינור שלום,

  על פי פקודת המכס, למכס סמכות לעכב טובין שיובאו לישראל, שעל פי בדיקתם, נראה כי מפירים סימני מסחר שמוגנים בישראל. נציגי המכס מחליטים האם ינקטו במקרה זה ב"הליך קצר", לפיו תישלח הודעה לבעל הסימן כי הטובין מעוכבים ותינתן לו ארכה בת 3 ימי עבודה להודיע למכס באם מדובר בטובין שמפירים את סימן המסחר שלו, שאז יושמדו על ידי המכס ובאם לאו, שאז ישוחררו על ידי המכס, או "בהליך ארוך" לפיו תישלח הודעה לבעל הסימן כי הטובין מעוכבים ותינתן לו ארכה להגשת תביעה כנגד היבואן, באם ירצה בכך. הבחירה בין "הליך קצר" לבין "הליך ארוך"תלויה לרוב בכמות הטובין שעוכבו.

  בברכה,
  איילה

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.