שימוש בסימן מסחר לצורך הדרכה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
  • אלון

נשלח ע"יאלון 17:03, 21 בספטמבר 2015

שלום רב, הנני בעלים של חברת הדרכה, במסגרתה אני מעביר הדרכות במספר תחומים ובין היתר ביישומי מחשב כמו OFFICE וכו'. בהתאם, פרסמתי על עלונים כי בחברת ההדרכה שלי יש הדרכות של WORD (השמות הינם לצורכי השאלה בלבד). בימים האחרונים פנתה אלי חברה בעלת סימן מסחר רשום WORD ואומרת שאני מפר את סימן המסחר שלה כשאני מפרסם שאני מדריך בתוכנה של WORD. אני לא מוכר WORD, אני לא משווק, אני רק מעביר הדרכות, אני חושב שזה אפילו תורם להם. האם יש להם עילה לגרום לי להפסיק להעביר הדרכות? תודה רבה, אלון

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

איילה לוי-שטרן, עו"ד,מנהל הפורום

13:17, 24 בספטמבר 2015

אלון שלום,

על פניו, קשה לתת לך מענה חד משמעי כיוון שתוכן הפירסום לא הוצג בפנינו. עם זאת, עצם השימוש בשמה ו/או הלוגו של החברה, אשר מוגן כסימן מסחר רשום, עלול להוות הפרה של הסימן. אני מציעה כי תפנה לעו"ד להמשך קבלת ייעוץ משפטי בנושא.

בברכה,
    איילה

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.