שם וסימן מסחרי למשקפי ראיה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
  • עידו ר

נשלח ע"יעידו ר 19:16, 5 בנובמבר 2015

עו"ד איילה לוי-שטרן שלום אני עובד זמן רב על מיתוג של חברה חדשה בתחום האופטיקה לפני חודש ראיתי שיצאה חברה עם שם שמכיל חלק מהשם של החברה החדשה שלי דוגמא כדאי להסביר לחברה החדשה קוראים wind ואני מעוניין לקרוא לחברה החדשה rewind התוספת של הre משנה את המשמעות אז השאלה הראשונה האם יתנו לי לרשום את הסימן המסחרי השאלה השנייה בדקתי באינטרנט ועדיין לא הוגש בקשה לרישום של החברה החדשה של המתחרה אני יכול להיות בטוח שהבקשה עדיין לא הוגשה? כמה זמן מרגע הגשת הבקשה עד שהאתר של רשם הסימנים המסחריים מתעדכן ? תודה רבה

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

איילה לוי-שטרן, עו"ד,מנהל הפורום

10:19, 8 בנובמבר 2015

היי עידו,

רשם סימני המסחר בוחן את סימני המסחר שנרשמים לא רק לפי השם, אלא גם על פי עיצוב הסימן (אם מעוצב), סיווג הטובין/שירותים של הסימן וכו'. מומלץ להתייעץ עם עו"ד בנושא זה, לאחר שתציג בפניו את התמונה המלאה. לגבי עדכון הגשת הבקשה, האתר של הרשם מתעדכן תוך כמה שעות מרגע הגשת הבקשה.

בברכה,
    איילה

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים