הגנה על שם שאינו רשום כסימן מסחר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אופיר

  נשלח ע"יאופיר 09:41, 23 בדצמבר 2015

  שלום, אני בעל עסק לייצור שולחנות ועושה שימוש בשם מותג שלי שלא רשמתי כסימן מסחר. לאחרונה ראיתי פרסומים של חברה מתחרה שלי שעושה שימוש בשם מותג זהה. למרות ששם המותג שלי לא רשום כסימן מסחר, האם אני יכול לפנות למתחרה בדרישה שלא יעשה שימוש בשם המותג שלי? תודה, אופיר

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  11:54, 23 בדצמבר 2015

  שלום אופיר,

  על אף העובדה ששם המותג שלך אינו מוגן כסימן מסחר, על פי חוק עוולות מסחריות נראה שעומדת לך עילה של גניבת עין כלפי המתחרה שכן הוא עשה שימוש בשם המותג שלך באופן העשוי לגרום לצרכנים לחשוב ששם המותג שלו הוא שם המותג שלך או שיש לו קשר אליו. במסגרת ההתדיינות המשפטית, יהיה עליך להוכיח כי קיים מוניטין למוצר המקורי שלך שנמכר תחת שם המושג וכן יהיה עליך להוכיח כי חשש סביר להטעיית הצרכן הרוכש את אותו מוצר עקב פעולות המתחרה שלך. בכול מקרה, אני מציעה שתפנה לעורך דין להתייעצות לפני נקיטת הליכים שהם כנגד המתחרה.

  בהצלחה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  12:16, 29 בדצמבר 2015

  היי סילבי,
  באם הגשת בקשת חידוש לסימן בהתאם למועדים הקבועים בחוק ובתקנות, והסימן בתוקף, לרשם אין סמכות לבטלו. עם זאת, על פי פקודת סימני המסחר, כול אדם מעוניין יכול להגיש בקשה לביטול הסימן שלך אם יוכיח כי לא נעשה שימוש בסימן המסחר בשלוש השנים שקדמו להגשת הבקשה לביטולו.

  בהצלחה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.