העלאת לוגו של חברה בכתבת תחקיר באתר אינטרנט - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אמי

  נשלח ע"יאמי 14:07, 10 בינואר 2016

  שלום, ניתן לעלות תמונת לוגו של חברה בכתבת תחקיר באתר אינטרנט?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  14:37, 14 בינואר 2016

  היי אמי,
  בהנחה שתמונת הלוגו של החברה האמורה מוגנת כסימן מסחר רשום בישראל, הרי שעל פניו שימוש בכתובת הלוגו במסגרת הכתבה עולה לכדי הפרה של סימן המסחר, במידה ולא קיבלת אישור של החברה לפרסומו במסגרת הכתבה. עם זאת, על פי פסיקה אחרונה שהתקבלה בבית המשפט העליון, באם מדובר בכתבה שעומדת בסטנדרטים העיתונאיים הנדרשים של כתבת תחקיר, יתכן כי ניתן יהיה לראות בשימוש זה כעולה לכדי "שימוש אמת" על פי סעיף 47 לפקודת סימני המסחר, כלומר, קיימת לך הגנה מפני תביעת הפרה מצד החברה, במידה ולא תקבלי אישור מוקדם לשימוש בלוגו. אני ממליצה להתייעץ עם עו"ד בתחום לפני פרסום הכתבה.

  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.