סימן מסחר תלת מימדי : - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • אלי

  נשלח ע"יאלי 16:36, 4 בפברואר 2016

  שלום, איפה אני יכול למצוא סימן מסחר תלת מימדי שהתקבל? איך מחפשים כזה במאגר החיפוש של הרשות? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  17:53, 7 בפברואר 2016

  אלי שלום,

  סימן תלת-מימדי הוא סימן דמות. לכן, על מנת לאתר במאגר סימני המסחר סימנים תלת מימדיים יהיה עליך לשנות במסך החיפוש בשורת התצוגה את האפשרות ל"דמות" / image . אפשרות זו תעלה תוצאות של סימני דמויות דו-מימדיים ותלת מימדיים יחד. לא ניתן לצמצם את חיפוש לסימנים תלת מימדיים בלבד.

  דוגמאות לסימנים רשומים תלת-מימדיים:
  סימן מס' 240724 -- Vaseline Jar
  סימן מס' 114542 -- TOBLERONE
  סימן מס' 259321 -- JACK DANIEL'S
  סימן מס' 236294 – iPhone4

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא

  איילה לוי-שטרן

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.