ההבדל בין פרוטוקול מדריד והסכם מדריך - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • חיים

  נשלח ע"יחיים 12:20, 11 בפברואר 2016

  שלום, רציתי לדעת בבקשה מה ההבדלים המשמעותיים בין ההסכם לפרוטוקול? מה חשוב לדעת לגבי כל אחד מהם? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד איילה לוי-שטרן

  איילה לוי-שטרן,מנהל הפורום

  18:13, 11 בפברואר 2016

  שלום חיים,

  הסכם מדריד מ-1891 שהתכוון לייצר מערכת רישום בינלאומית של סימני מסחר, לא השיג את מטרתו ממספר טעמים, העיקרי שביניהם- אי הצטרפותן של מדינות מפתח כמו ארה"ב, אנגליה ויפן להסכם זה. כמו כן, בעקבות ההסכם לא הוקם גוף רישום בינ"ל שהיה אמון על יישום מערכת הרישום. פרוטוקול מדריד מ-1989, שאומץ על ידי ישראל ב-2010, אומץ גם על ידי מדינות המפתח שצויינו ונתן מענה ליישומה של מערכת רישום זו בדמות הקמת משרד בינ"ל שיהיה אמון על הרישום במדינות החברות בפרוטוקול.
  בברכה,
  איילה
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.