אחריות בעלים של סימן למוצר פגום שמופץ על-ידי מורשה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • פנחס

  נשלח ע"יפנחס 10:01, 30 במרץ 2016

  שלום, האם בעלים של סימן רשום אחראי על מוצרים שמפיץ גורם אחר שהוא בעל רשיון שימוש באותו סימן? לדוגמה, האם אפשר לתבוע בעלים של סימן מסחר שנתן רישיון לאחרים להטביע את הסימן שלו על מוצרים שהם מפיצים, והתגלה שהמוצר שהם מספקים הוא פגום?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

  עו"ד ניב מורן,מנהל הפורום

  10:11, 30 במרץ 2016

  עפ"י חוק חוק האחריות למוצרים פגומים, תש"ם-1980, בעלים של סימן מסחר בהחלט יכול להימצא אחראי לנזקים שגרם מוצר פגום שסומן בסימנו המסחרי.

  כדי לצמצם את הסיכונים הכרוכים במתן רשות לאחרים להשתמש בסימן מסחר באופן שעלול להטיל אחריות או חבות על הבעלים של אותו סימן, מומלץ לערוך הסכמי רישיון מפורטים הכוללים התחייבות לשיפוי וחובת ביטוח מצד מי שמשתמש בסימן בפועל.

  בברכה,
  ניב
  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.