רישום סימני מסחר חדשים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דן

  נשלח ע"ידן 10:54, 1 ביוני 2016

  שלום רב רציתי לדעת מהי העלות לרישום סימני מסחר? כמה זמן הולך ההליך? תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

  עו"ד ניב מורן,מנהל הפורום

  14:51, 1 ביוני 2016

  דן שלום רב,

  עלות הגשת בקשה לרישום סימן מסחר מורכבת משני רכיבים: (1) אגרות רשם סימני המסחר, (2) עלות שכ"ט עו"ד. אגרות רשם הן קבועות כאשר כיום האגרה עבור הגשת בקשה לרישום סימן מסחר אחד, בסוג סחורות / שירותים אחד היא 1,606 ש"ח, ועבור כל סוג סחורות / שירותים נוסף 1,206 ש"ח. האגרות מפורטות ב-https://ecom.gov.il/counter/general/homepage.aspx?counter=14&catalog=1&category=trademarks&language=he. שכ"ט עו"ד משתנה ממשרד למשרד כאשר בדרך כלל יש עלות עבור הכנת הבקשה ועלות עבור התמודדות עם דוחות הבחינה (דוחות סירוב זמניים) שיכול ויוציאו בוחני מחלקת סימני המסחר בשלב הבחינה. חשוב להבין שרישום סימני מסחר זה התמחות ייחודית ולא כל עו"ד מתמחה בתחום. לכן, כדאי להסתייע במשרד שמתמחה בתחום ולאו דווקא לקחת הצעת מחיר זולה ממי שאינו מומחה, שכן טעות בניסוח הבקשה עלולה לעלות ביוקר רב מאוד למבקש הסימן בשל פגיעה בהיקף ההגנה הניתנת לסימן או דחיית בקשתו לרישום.

  הליך הרישום: לאחר שמוגשת בקשה לרישום סימן מסחר, הבקשה ממתינה לבחינה בין 15 ל-18 חודשים. בנסיבות מסוימות, ניתן לבקש בחינה מזורזת (על אתר) שמקצרת את זמן ההמתנה לעד שישה שבועות, ועפ"י רוב הבחינה נעשית בתוך כמה ימים. כשהבקשה נבחנת יכולים בוחני מחלקת סימני המסחר להוציא לבקשה דוח בחינה (הודעת סירוב זמנית) ובו הם ינמקו, בהתאם לעילות בדין, מדוע הסימן אינו כשיר לרישום. למבקש הסימן יינתנו שלושה חודשים להשיב לדוח הבחינה (ניתן לארכה) לאחריהם יכולה המחלקה להוציא דוח בחינה נוסף או לקבל את הסימן לפרסום. זמן הבחינה מוגבל לשנתיים מיום הוצאת דוח הבחינה הראשון. לאחר שנתיים או שהסימן מקובל לפרסום או שהסירוב הופך מוחלט. בקשה שקובלה לפרסום, תפורסם ביום העסקים האחרון של אותו החודש, ולציבור ינתנו שלושה חודשים להגיש התנגדות לרישום הסימן. אם לא הוגשה התנגדות, בתום שלושה חודשים הרישום יהפך לסופי.

  אנו ממליצים לך לפנות לעו"ד שמתמחה בתחום כדי לקבל הצעת מחיר פרטנית וכן ייעוץ לגבי כשירות הסימן לרישום.

  בהצלחה.

  ניב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.