התנגדות או בקשת מחיקה - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • בני

  נשלח ע"יבני 18:33, 4 ביולי 2016

  שלום, לא מובן לי ההבדל בין התנגדות לרישום סימן מסחר לבין בקשת מחיקה. אודה לתשובתך. בני

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

  עו"ד ניב מורן,מנהל הפורום

  18:50, 4 ביולי 2016

  בני שלום רב, תודה על שאלתך.

  על אף דמיון מסוים בפרוצדורת הדיון, הליך התנגדות לרישום סימן מסחר נבדל מהבקשה למחיקה או לביטול סימן מסחר בכמה היבטים מהותיים:

  הליך התנגדות נפתח כאשר מוגשת הודעת התנגדות לרשם הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר לאחר ששלב הבחינה הסתיים והבקשה פורסמה ביומן סימני המסחר. זהו למעשה שלב נוסף בבחינת סימן המסחר והיות והסימן טרם נרשם הנטל להוכיח שהסימן כשיר לרישום מוטל על מבקשת הסימן. העילות להתנגדות הן מגוונות וכוללות את כל העילות בגינן רשאי הרשם לסרב לרישום סימן מסחר.

  לעומת זאת, בקשת מחיקה מוגשת כנגד סימן רשום. רישום סימן הוא ראיה לכאורה, לכשירותו לרישום ולכן הנטל בבקשת מחיקה הוא על מבקש הבקשה. כאשר הסימן לגביו מוגשת בקשת המחיקה נרשם לפני יותר מחמש שנים ממועד הגשת הבקשה, העילה היחידה בגינה ניתן לבקש מחיקה היא שהסימן הוגש בחוסר תום לב.

  בברכה,

  ניב

  *האמור התשובה זו הינו מתן אינפורמציה כללית בלבד ואין לראות בו משום ייעוץ משפטי.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.