כמה עולה לרשום סימן מסחר? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • עופר

  נשלח ע"יעופר 17:41, 23 באוגוסט 2016

  כמה צריך לעלות לי לרשום את שם העסק שלי כסימן מסחר?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

  עו"ד ניב מורן,מנהל הפורום

  10:59, 24 באוגוסט 2016

  עופר שלום,

  תודה על שאלתך.

  עלות רישום סימן מסחר כוללת שני רכיבים שמחירם עשוי להשתנות בהתאם למספר קריטריונים שיוסברו להלן:

  הרכיב הראשון - אגרת רשם סימני המסחר:
  הרשם גובה אגרה של 1,606 ש"ח עבור הגשת בקשה לרישום סימן אחד בסוג אחד, ו-1,206 ש"ח נוספים עבור כל סוג נוסף של סחורות או שירותים. לכן, אם מדובר בסימן המיועד לרשימת סחורות או שירותים מצומצמת, נניח עסק לממכר סנדוויצ'ים, ניתן יהיה להגיש בקשה לרישום רק עבור שירותי הסעדה בסוג אחד בלבד (שירותי הסעדה סווגו בסוג 43) אם אותו עסק עושה בסימן שימוש גם באפליקציה להזמנת מזון, ייתכן וכדאי יהיה להרכיב את ההגנה לסימן גם לסחורות של אפליקציות נייד (סוג 9 בהתאם לסיווג).

  הרכיב השני - שכ"ט:
  רכיב זה משתנה ממשרד למשרד והפרשי המחירים יכולים להיות משמעותיים. עם זאת, רישום סימן מסחר דורש מומחיות מיוחדת הכוללת בקיאות בנוהלי הרשם, בהגדרת הסחורות ובהתמודדות עם דוחות בחינה. לכן, כדי למנוע עלויות לא צפויות והתמשכות שלא לצורך של הליך הבחינה, מומלץ לפנות לעו"ד המתמחה בתחום.

  בהצלחה.

  האמור בתשובה אינו בגדר ייעוץ משפטי והעושה במידע או בחלקו שימוש, עושה זאת על אחריותו בלבד. בכל מקרה פרטני מומלץ להיוועץ בעו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.