לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
חובב

שימוש במותגים בחלון החנות

שלום, אני בעלים של חנות לממכר נעליים. אני קונה בהונג-קונג נעליים מקוריות של יצרנים ידועים משנים קודמות ומוכר אותם בחנותי במחירים זולים. האם מותר לי לשים בכניסה לחנות, בחלון הראווה או במקומות בולטים שלטים עם המוצגים שאני מוכר?

ניב

חובב שלום רב, ניתן להבין משאלתך שהנך עוסק בייבוא מקביל של מוצרים מקוריים. בתי משפט בישראל נדרשו לא פעם לשאלה מהו הקיף השימוש הראוי שיש לאפשר ליבואן מקביל, קרי, מי שאינו יבואן רשמי או מפיץ של בעל הסימן? עפ"י הדין, יבואן מקביל או בעל עסק המוכר מוצרים מקוריים, יכול לעשות שימוש בסימן המסחר המופיע עג"ב המוצרים, כדי ליידע לקוחות בדבר המוצרים הנמכרים בחנותו. בתי המשפט הבהירו שהשימוש הראוי צריך להיות מידתי ביחס לסחורה שהוא מוכר. כלומר, לא ניתן לשים שלט מאיר פנים של מותג ידוע ומופרסם שמטעה לקוחות לחשוב שמדובר בחנות מפעל או חנות רשמית של בעל הסימן אם מדובר בחנות המייבאת ביבוא מקביל מגוון מותגים. אם זאת, ניתן להציג בשלט החנות את סימני המסחר המופיעים על-גבי המוצרים הנמכרים בחנות. אנו ממליצים לך לפנות לייעוץ משפטי פרטני בעניינך בטרם תנקוט בפעולה כלשהי. בברכה, ניב *האמור בתשובה זו הינו בגדר מתן מידע בלבד ואינו בגדר ייעוץ משפטי. השימוש במידע הוא באחריות המשתמש בלבד.

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום סימני מסחר, מותגים ומכס