שימוש בתמונות מאתרי מכירה קיימים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • הראל

  נשלח ע"יהראל 10:27, 2 באפריל 2012

  יש לי שאלה בנוגע לשימוש בתמונות של בע"ח ושל מוצרים שונים כמו טלפון אלחוטי, אייפד וכו'. את התמונות אני רוצה לקחת מאתרים קיימים שאלה המוצרים שהם מוכרים. האם זה בעצם יהיה פגיעה בזכויות יוצרים?

  השב
 • 11:15, 8 באפריל 2012

  הראל שלום,

  תודה על המייל.

  באופן עקרוני, לצלמים זכויות יוצרים על הצילומים/תמונות שלהם.

  יחד עם זאת, על מנת שיהיה לצלם זכויות יוצרים בצילום, יש להוכיח כי הצילום הינו בגדר "יצירה" מקורית ולא משהו בסיסי/סתמי הדומה לרבבות צילומים אחרים.

  יש לקחת בחשבון שבתי משפט נוטים ליתן זכויות יוצרים בצורה די ליבלית ל"יצירות" בסיסיות ולא מתוחכמות.

  לגופו של עניין, על מנת לקבל תשובה ודאית/אחראית, לדעתי, כדאי להתייעץ עם עורך דין לאחר שהנ"ל יבחן את התמונות הרלוונטיות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.