שימוש בסימן מסחר לפני שקיבל אישור ממשרד המשפטים - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • גו'

  נשלח ע"יגו' 18:25, 23 באפריל 2012

  האם אני יכול להשתמש בסימן מסחר טרם קבלת אישור ממשרד המשפטים על זה שהסימן רשום? ומה ההשלכות בזמן שאני משתמש בסימן עד לקבל אישור רישמי שהוא אכן נקלט , תודה

  השב
 • 18:38, 23 באפריל 2012

  שלום גו'.

  תודה על המייל.

  שאלה מעניינת.

  אין כל פסול או איסור על שימוש בסימן מסחר שאינו רשום. יחד עם זאת, כל עוד הסימן לא נרשם, לא תהנה מיתרונותיו של "פקודת סימני המסחר -
  1972". קרי, יהיה לך יותר קשה לאכוף את זכויותיך כנגד מפרים.

  בברכה,

  תגובה
 • 18:39, 23 באפריל 2012

  תודה רבה על התשובה המהירה , האם יש לזה איזה עיגון חוקי , על מנת שהצליח לקרוא את זה שיהיה לי סוג של אסמכתא
  שוב תודה

  תגובה
 • 18:57, 23 באפריל 2012

  אני מציע שתקרא את פקודת סימני המסחר [נוסח חדש] - 1972 ואת חוק העוולות המסחריות - 1999.

  כמו כן, אם כבר התחלת בהליך הרישום, לדעתי יש ברשותך "אישור הגשה". שים לב, אישור ההגשה אינו אישור לרישום, אלא להגשה. על אישור זה, בין היתר, מופיע הסימן, הטובין תחת הסימן, תאריך ההגשה ושם המבקשת.

  תגובה
 • 18:40, 23 באפריל 2012

  וכן אכן זו שאלה מענינית מכיוון שאני כרגע בהליכים לרישום הסימן ועדין לא קיבלתי אישור ממשרד המשפטים , ואני מאוד רוצה להתחיל להשתמש בו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.