שימוש בלוגו + קישור לאתר - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • ארנון

  נשלח ע"יארנון 11:31, 17 במאי 2012

  שלום עו"ד וולברג, יש לי בלוג באינטרנט ואני מעוניין לשים לוגו של חברה שעליה אני מדבר בבלוג. בכל שבוע מדובר על חברות אחרות וכדי שזה יהיה מוחשי יותר אני רוצה להצמיד את הלוגו של החברה עם קישור של האתר של החברה. האם אני צריך לבקש אישור על שימוש בלוגואים שלהם? אני בעצם באיזשהוא מקום עושה להם גם פרסומת (כשאני כותב דברים חיוביים)

  השב
 • 11:58, 17 במאי 2012

  ארנון שלולם.

  תודה על המייל.

  נראה שפעולותיך אינן בניגוד לדין. יחד עם זאת, על מנת ליתן תשובה החלטית/סופית, יש לבחון את הבלוג ואת כל העובדות הרלוונטיות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.