בדיקה על מקוריות של לוגו שלי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • מילי

  נשלח ע"ימילי 10:42, 23 במאי 2012

  אני מעצבת תיקים ולאחרונה התחלתי להכין תיקים לפי הזמנה אישית ולמכור אותם. על התיקים אני תופרת לוגו שאני נמצאתי וזה סימן ההיכר שלי. אני רוצה לוודא שהלוגו שלי הוא שלי מקורי ולא מופיע בשום מקום.

  השב
 • 11:24, 23 במאי 2012

  שלום מילי.

  תודה על המייל.

  אני מציע שתערכי חיפוש באתר הרשמי של רשות הפטנטים. באתר זה, מנגנון חיפוש מאד פשוט ויעיל.

  אם החיפוש אינו מעלה סימני מסחר זהים או דומים עד כדי הטעייה לסימן הלוגו שלך (באותו תחום מסחרי), מומלץ לרשום אותו על שמך, כך שיהיה לך סימן מסחר רשום.

  בברכה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.