סימן מסחר - שם העסק וסלוגן - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • דנה

  נשלח ע"ידנה 14:56, 4 ביוני 2012

  שלום. אני מקימה עסק ואני רוצה להגן על שם העסק ועל הסלוגן, כך שאף אחד לא יוכל להשתמש בהם. האם אני צריכה לרשום אותם יחד באותו סימן או כל אחד בתור סימן נפרד? נניח ששם העסק הוא "קולה" והסלוגן הוא "טעם החיים" ואני רוצה שאף אחד לא יוכל להשתמש במילה "קולה" ובצירוף "טעם החיים". כדי להגן על שניהם האם צריך לרשום את שם העסק והסלוגן באותו סימן או בנפרד? תודה מראש.

  השב
 • 15:35, 4 ביוני 2012

  דנה שלום,

  תודה על המייל.

  על פי הנאמר במייל שלך, את מעוניינת להשתמש בשני סימני מסחר. אין ספק כי רישום כל סימן בנפרד ייתן לך יותר כוח כנגד מפרים.

  יחד עם זאת, אחד מאותם הסימנים הינו סימן "סלוגן" (סיסמא). לידיעתך, בהתאם לפסיקה, כלל לא פשוט לרשום סימן "סלוגן". לכן, ייתכן ורשם סימני המסחר יסרב לרשום את הסלוגן כסימן מסחר.

  על כן, ייתכן שבמקרה שלך, עדיף לרשום את שני הסימנים יחדיו כסימן מסחר אחד המשלב את שני הסימנים.

  בכל מקרה, עדיך להתייעץ עם עורך דין שיבחן את שני הסימנים ואת שאר העובודת הרלוונטיות.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.