רישום סימן מסחר והגנה על הזכויות שלי - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • רפאל

  נשלח ע"ירפאל 20:04, 11 ביוני 2012

  שלום רב! בימים אלה אני עובד על ריעיון ופיתוח מיזם בתחום הביגוד ואני רוצה להגן על הזכויות שלי ולרשום את שם הסימן המסחר בארץ ובחו"ל כרגע אני במגעים עם אב טיפוס פטנטים לצורך קידום ופיתוח המיזם אני בן 22 מהדרום וכמובן שאין ברשותי הון עצמי אך בודק את האפשרות למשקיעים! אשמח עם תוכלו להחזיר לי תשובה באופן דחוף פה או במייל תודה רבה!

  השב
 • 10:09, 12 ביוני 2012

  שלום רפאל.

  תודה על המייל.

  איני יודע בדיוק מהו אופי המיזם. על כן, אין באפשרותי לומר לך על אילו זכויות בקניין רוחני מדובר ואיך ניתן להגן עליהן.

  בכל מקרה, ציינת כי ברצונך להגן על סימנך המסחרי בישראל ובחו"ל. על כן, המלצתי היא לרשום את סימן המסחר בישראל ובכל מדינה בה אתה מעוניין לשווק את סחורותיך. על פי אמנת מדריד, יש ביכולתך לרשום סימן מסחר בינלאומי בר תוקף במדינות אותן תבחר (בגין אגרה עבור כל מדינה בה תרצה ליעד את הסימן).

  בברכה ובהצלחה במיזם,

  תגובה
 • 10:51, 12 ביוני 2012

  תודה רבה! ועוד שאלה האם אני אוכל בכוחות עצמי לרשום את סימני המסחר? או מומלץ עו"ד?!

  תגובה
 • 11:10, 12 ביוני 2012

  רפאל,

  אין חובה משפטית להיעזר בעו"ד.

  אך מאד מומלץ.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.