סימן מסחר שנמחק הופך לנחלת הכלל? - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • כלה

  נשלח ע"יכלה 20:49, 4 ביולי 2012

  1) האם סימן מסחר שנמחק הופך לנחלת הכלל? 2) אם אדם אחר "מחדש" את הסימן המסחר שנמחק על ידי רישום תחת שמו כבעל זכות בסימן מסחר, האם הוא הופך לבעל זכות היחיד בסימן מסחר? תודה

  השב
 • 05:50, 6 ביולי 2012

  שלום כלה.

  תודה על המייל.

  היות והסימן נמחק, באופן עקרוני, הרושם החדש הופך לבעל הסימן החדש עם כל הזכויות.

  יחד עם זאת, יכולים להיות מצבים, עובדות מיוחדות, שלא יאפשרו רישום מחדש ו/או רישום בעייתי.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.