ייבוא מוצרי ילדים ותינוקות של דמויות דיסני - פורום סימני מסחר, מותגים ומכס

שאלה חדשה
 • סיון

  נשלח ע"יסיון 00:27, 17 ביולי 2012

  שלום רב! ברצוני לייבא מוצרי ילדים ותינוקות ממותגים בדמויות דיסני והלו קיטי לדוגמא, מהי הדרך החוקית לייבוא שכזה והאם המפעל/ ספק רשאי למכור לי בכלל סחורה שעליה סימן רשום ואיך אני יכולה למוכרה בארץ? ברצוני גם לייצר בארץ מדבקות מיוחדות ממותגות, האם יש זכיינים בארץ? כיצד אני מאתרת אותם והאם נהוג לשלם לזכיין עבור שימוש בדמויות ?

  השב
 • 15:49, 17 ביולי 2012

  סיון שלום.

  תודה על המייל.

  על מנת להשתמש בסימני מסחר, את צריכה לקבל אישור מבעלי סימני המסחר. הצעתי הינה לפנות לבעלי הסימנים ולקבל את רשותם. התנאים/תשלום בגין אותו שימוש, הינם על פי ההסכם שייסגר ביניכם.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד ניב מורן

מנהל הפורום: עו"ד ניב מורן

בוגר במשפטים LL.B (בהצטיינות) המסלול האקדמי המכללה למינהל (2009); תואר שני במשפטים LL.M מאוניברסיטת
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

סימני מסחר, הידועים בשפה לא משפטית/פשוטה כ"מותגים", הינם אותם השמות, סימני לוגו ועיצובים המכסים את המוצרים ו/או השירותים המשווקים לקהל הצרכנים.
סימני מסחר מקלים על הצרכן בזיהוי מקור וטיב הסחורות/שירותים. אין חובה לרשום סימן מסחר אצל רשם סימני המסחר. אך יתרונות הרישום ביחס לעלות הרישום הופכים את הליך הרישום לכדאי ביותר. בפורום זה, ניתן לקבל מענה לשאלות הטכניות בהקשר להליך רישום סימני המסחר אצל רשם סימני המסחר. כמו כן, ניתן לקבל מענה בנושאים הקשורים להליכים משפטיים מול רשם סימני המסחר. הליכים הכוללים התנגדויות, בקשות למחיקת סימן מסחר ועוד.
כמו כן, בפורום זה יידון כל נושא אכיפת זכויותיו של בעל סימן מסחר בבתי המשפט. כפי שיוסבר בפורום, ניתן לאכוף גם את זכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו סימן רשום בפנקס סימני המסחר. אך כפי שיידון בפורום, זכויותיו של בעל סימן מסחר רשום עדיפות ביחס לזכויותיו של בעל סימן מסחר שאינו רשום. כל הנושאים הנ"ל, וכן כל נושא אחר הקשור לסימני מסחר, יידונו בפורום זה.