• 22 באפריל 2012

חיוב מזונות בזמן שהחייב לא היה תושב הארץ, והוצל"פ

שלום וברכה.

גרתי בחו"ל כמה שנים במהלכם התחתנתי עם אשה תושבת הארץ. אשתי עזבה את הבית בחו"ל נגד רצוני וללא סיבה מוצדקת, ופתחה בארץ תיק לתביעת מזונות תוך כדי שקרים לבית הדין. נפסק סכום של 2500 שקל לחודש. היא הלכה להוצל"פ לתבוע אותם. לי לא היה ידוע כלום מכל הסיפור - לא מהדיון ולא מההחלטה, בית הדין ושום גוף או אדם לא טרח להודיע לי מעצם קיום דברים הנ"ל. באתי לארץ לביקור לפני כמה חודשים ומאז אני כאן עם חובות להוצל"פ ועיכוב יציאה.

שאלתי היא: ידוע לי כי הביטוח הלאומי לא יכול לשלם לתובעת את סכום המזונות היות ולפי החוק אין הביטוח הלאומי משלם על סמך פסק דין שניתן כשהחייב לא היה תושב הארץ. אדגיש כי ברצוני לשלם את מזונות הבת אך לא את מזונות האשה שהם חלק מהסכום הנ"ל ולפי החוק אינם מגיעים לה. אני מנסה לדבר זאת בבית הדין אך הדרך ארוכה וחרב ההוצל"פ מנופפת מעל ראשי. ובכן אשמח לדעת אם יתכן וגם ההוצל"פ לא יכול לחייבני על סמך פסק דין שניתן בזמן שלא הייתי תושב הארץ, וניתן ללא ידיעתי מעצם הדיון וכמובן מההחלטה.

מצו"ב לינק לאתר הביטוח לאומי בו מופיע החוק הנ"ל תחת סעיף "תנאי הזכאות", וכאמור, אשמח לדעת אם גם אצל ההוצל"פ ישנו חוק כזה.
    http://www.btl.gov.il/benefits/alimony/Pages/default.aspx

בתודה

22 באפריל 2012
  • 14 במאי 2012

חיוב מזונות בזמן שהחייב לא היה תושב הארץ, והוצל"פ

יעקב שלום רב,

נוכח הסיפור המובא על ידך, הרי שעומדת לך הזכות להגיש בקשה לביטול החלטה או פסק דין שניתן שלא בפנייך. הליך כזה מצריך ייעוץ משפטי. אין בחוק ההוצאה לפועל התייחסת דומה .

14 במאי 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?