חיוב מזונות בזמן שהחייב לא היה תושב הארץ, והוצל"פ - פורום הוצאה לפועל

שאלה חדשה
  • יעקב

נשלח ע"ייעקב 00:36, 22 באפריל 2012

שלום וברכה. גרתי בחו"ל כמה שנים במהלכם התחתנתי עם אשה תושבת הארץ. אשתי עזבה את הבית בחו"ל נגד רצוני וללא סיבה מוצדקת, ופתחה בארץ תיק לתביעת מזונות תוך כדי שקרים לבית הדין. נפסק סכום של 2500 שקל לחודש. היא הלכה להוצל"פ לתבוע אותם. לי לא היה ידוע כלום מכל הסיפור - לא מהדיון ולא מההחלטה, בית הדין ושום גוף או אדם לא טרח להודיע לי מעצם קיום דברים הנ"ל. באתי לארץ לביקור לפני כמה חודשים ומאז אני כאן עם חובות להוצל"פ ועיכוב יציאה. שאלתי היא: ידוע לי כי הביטוח הלאומי לא יכול לשלם לתובעת את סכום המזונות היות ולפי החוק אין הביטוח הלאומי משלם על סמך פסק דין שניתן כשהחייב לא היה תושב הארץ. אדגיש כי ברצוני לשלם את מזונות הבת אך לא את מזונות האשה שהם חלק מהסכום הנ"ל ולפי החוק אינם מגיעים לה. אני מנסה לדבר זאת בבית הדין אך הדרך ארוכה וחרב ההוצל"פ מנופפת מעל ראשי. ובכן אשמח לדעת אם יתכן וגם ההוצל"פ לא יכול לחייבני על סמך פסק דין שניתן בזמן שלא הייתי תושב הארץ, וניתן ללא ידיעתי מעצם הדיון וכמובן מההחלטה. מצו"ב לינק לאתר הביטוח לאומי בו מופיע החוק הנ"ל תחת סעיף "תנאי הזכאות", וכאמור, אשמח לדעת אם גם אצל ההוצל"פ ישנו חוק כזה. http://www.btl.gov.il/benefits/alimony/Pages/default.aspx בתודה

השב
  • 14:13, 14 במאי 2012

יעקב שלום רב,

נוכח הסיפור המובא על ידך, הרי שעומדת לך הזכות להגיש בקשה לביטול החלטה או פסק דין שניתן שלא בפנייך. הליך כזה מצריך ייעוץ משפטי. אין בחוק ההוצאה לפועל התייחסת דומה .

תגובה
מנהל הפורום:בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהל הפורום: בוכובזה סמדר - עו"ד ומגשרת

מנהלת מיוחדת ו/או נאמן בפשט"ר, ומכריעה בתביעות חוב של חייבים בפשט"ר ו/או של עובדים בחברות שבפירוק.
למידע נוסף

077-9971422 חיוג
הודעה

שוקל הליכי הוצאה לפועל, יש לך חובות? אתה חייב מוגבל באמצעים?  נפתחו נגדך בינתיים תיקים בהוצלפ.. זכית בפסק דין אבל הצד השני מתעלם ומסרב לשלם...  כל אלו ועוד בין הנושאים הקשורים לפורום זה.