• 5 במרץ 2013

הוצאה לפועל

שלום,
    אני בחור צעיר שנושק ל-30, היה לי עסק שהסתבך ונכנסתי לחובות.
    כרגע, החובות עומדים על סדר גודל של 300 אלף, אני מוגדר כמוגבל באמצעים עם איחד תיקים.
    בהתחלה ניסיתי לסגור תיקים, הצלחתי לסגור תיקים בסכומים של עשרות אלפים, וגם זה מהלוואה שלקחו בני משפחה.

אני משתכר בכ-5000 שקל, חי אצל הוריי - אך משתתף בהוצאות, ומשלם את ההלוואה שלקחו (סה"כ 2000 שקל כולל השתתפות בהוצאות)
    ובנוסף, ומשלם הלוואות לבנק 2500 שקל.
    במסגר איחוד התיקים קבעו לי תשלום להוצל"פ של 2500 שקל...מה שאומר שלא באמת נשאר לי כסף לשלם את זה.
    כבר מספר חודשים שהמשפחה עוזרת בתשלום, אבל הם לא מסוגלים להמשיך עם התשלום.

אין לי רכוש מלבד רכב, שגם הוא משועבד לבנק וכמובן מעוקל.

הגשתי בקשה להפחתת הסכום לכמה מאות שקלים- קיבלתי סירוב בטענה שאין שום שינוי במצבי....אך מלכתחילה לא הייתי מסוגל לשלם את הסכום שנקבע.

אין לי את האפשרות לשלם אפילו את התשלום הקרוב...ואין לי מושג מה לעשות - האם ניתן לשלם סכום נמוך יותר עד להגשת בקשה נוספת להפחתת הסכום?

כיצד עליי להמשיך להתנהל...? להמשיך להגיש בקשות להפחתת התשלום? פשיטת רגל?

אפשר לומר שאני מאבד תקווה, היאוש מהמערכת גובר מיום ליום.

אשמח לקבל עצה לדרך...
    תודה

5 במרץ 2013
  • 5 במרץ 2013

הוצאה לפועל

שלום לאלמוני. למקרים מעין אלו קיימים הליכי פשיטת רגל. כל שקל שהנך משלם בלשכת ההוצל"פ הינו כזריקת כסף לפח האשפה.
    בהליך פשיטת רגל שאורך מספר שנים ניתן לפתוח דף חדש ולמחוק את רוב החובות.
    פנה לעו"ד הבקיא בהליכי פש"ר עמ שינחה אותך כיצד לפעול

5 במרץ 2013
    • 5 במרץ 2013

הוצאה לפועל

תודה רבה על ההתייחסות המהירה...
      אשמח לדעת מה סדר גודל העלויות לתהליך פש"ר?

האם העובדה שאין ביכולתי לעמוד בתשלום (המלא- 2500 שקל) הקרוב להוצל"פ תשפיע על הליך פש"ר?

המליצו לי לגשת להוצל"פ לבקש שוברים על סכום שאני יכול לעמוד בו - שזה עדיף על אי תשלום.

5 במרץ 2013
      • 5 במרץ 2013

הוצאה לפועל

תשלום שוברים שלא בהתאם לצו לא ימנע מהזוכים לשפעל את ההליכים נגדך.
        בענין אי יכולתך לעמוד בתשלום החודשי - זו בדיוק ההוכחה מדוע הליכי פש"ר עדיפים ואין זה ישפיע. אם היית משלם את הסכום שנקבע לך היו ממשיכים לדרוש זאת גם בהליכי הפש"ר.
        בעניין עלויות של תהליך פש"ר. כל מקרה הוא לגופו ולא יהיה זה מכובד שיפורסמו מחירים משל היה מדובר במכירת מוצר כזה או אחר.
        רק לאחר פגישת היכרות יהיה ניתן לתת לך הצעת מחיר
        בהצלחה

5 במרץ 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?