• 18 ביולי 2013

ביטול צו עיכוב יציאה עקב פגיע בזכות/ יכלת להינשא

שלום רב, יש לי תיק הוצל"פ שהזוכה הוא בנק דיסקונט. החוב המקורי 30 אלף עקב ריביות עלה לכ44אלף. החל מנוב' 2011 אני משלמת כמו ילדה טובה ירולשים 250שח על פי צו תשלומים. באפריל פניתי לעו"ד של הזוכה ובקשתי להגדיל את סכום ההחזר החודשי ל3 אלף מדי חודש (ואכן החודש ביצעתי את התשלום הרביעי בסכום זה).היום החוב הוא 30 אלף..
    (אין לי עוד חובות או תיקים) אבל החשבון שלי נותר מוגבל+ יש נגדי צו יציאה מן הארץ.
    אני לא יהודיה באוקטובר אנו עורכים חתונה רפורמית באולם ביפו. כדי שמשרד הפנים יכיר בנו כנשואים בחודש אוגוסט אנחנו צריכים לטוס לצ'כיה לערוך נישואים אזרחיים. יש לי עבודה מסודרת ורציפה, ולבן זוג שלי יש עסק של 400 עובדים בארץ.. אבל אין לי ערבים (ואני מודה אני מתביישת לפנות לקרובים ומכרים שצריכים לבוא לחגוג איתנו בחתונה לבוא לחתום לי ערבות חודשיים לפניכן).
    האם אין פסיקה תקדימית שמאפשר לרשם לוותר על הערבים ולקבל במקום זה ערבות בנקאית או הוכחה אחרת שאני אחזור לארץ? בהתחשב בעובדה שעקב התאנים שהם מציבים לי הם למעשה מונעים ממני את הזכות למסד משפחה/ להתחתן?? זה ממש לא מידתי מה אפשר לעשות? אודה לעצתכם תודה

18 ביולי 2013
  • 21 ביולי 2013

הציעי לרשם ההוצל"פ במקום ערבים להפקיד ערבות בנקאית על מלוא החוב שיוחזר עם שובך לארץ.
    מזל טוב.

כדאי לנסות להגיע עם הבנק להסדר ולסלק את החוב

21 ביולי 2013
    • 21 ביולי 2013

רב תודות לך. ושבוע טוב

21 ביולי 2013
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?