• 26 במרץ 2014

טענת פרעתי

שלום וברכה . לפני חודש וחצי נפתח נגדי תיק הוצל"פ על סכום קצוב.
    עדיין אין אישור מסירה. (בהוצל"פ)
    לפני שבועיים נמצא המכתב זרוק בפתח הבניין וישר ניגשתי לשלם אך ורק את הסכום המוסכם שעל פי ההסכם ולא את הסכום הנקוב בתיק(ללא שכר טרחה ).
    טענותיי הן רבות וגם צודקות . אך במקום להיכנס להליכים משפטיים ממושכים העדפתי לשלם וצייני לחייב שזה לפנים משורת הדין ואני לא מודה בכל חבות מצידי אך כדי למנוע הליכים מסורבלים (מבחינתי) אני משלם מה שהוסכם על פי החוזה .
    לכן לא הגשתי בקשת התנגדות כי זה לא שווה לי שזה יעבור לבית המשפט השלום וכו'...
    אני ממלא תצהיר בטענת פרעתי.
    שאלתי :
    1. האם במקרה זה ניתן לטעון טענת פרעתי לאור האמור .
    2. לחלופין במידה שאני לא רוצה לשלוח התנגדות מהסיבות דלעיל האם יש דרך חלופית ?
    3.בתצהיר אני טוען טענת פרעתי אף שאני מכחיש כל חבות ובנוסף מכחיש מסמך ועוד בטענת חסר (הודעת מבוטח - מכתב עיקרי שצורף לתעודת ביטוח במכתב התביעה ללא תאריך חתימה , ושם ממלא -חוקר) .
    בנוסף לא נמסר לי המכתב התראה והאישור מסירה שצירף בא כוחו של התובע למכתב התביעה היינה על אישור מהדואר שהדואר חזר לשולח !)

הפעם הראשונה שידעתי על חבות שכזו היא המכתב התביעה הנוכחי וללא יצירת קשר לפני כן .
    (ויש עוד הרבה נקודות-טענות מצידי)

שאלה נוספת האם לאור תקנה 35 לחוק הוצל"פ העו"ד לא היה חייב לעדכן בתוך 7 ימים את הרשם ? (ממידע טלפוני העו"ד לא עדכן וכמו כן לא הופחת הסכום בתיק ולא נעשה בו כל פעולה . עדיין אין אישור מסירה ).

תודה מראש , הראל.

26 במרץ 2014
  • 30 במרץ 2014

טענת פרעתי

איני מבינה, אם אכן שילמת הכל אזי מדוע לא נסגר התיק?
    כן טענת "פרעתי" עשויה להישמע במקרה זה, אם אכן שילמת!
    אם אכן פרעת, מה משנה תקנה 35?

30 במרץ 2014
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?