• 7 בספטמבר 2015

  דיון בבקשת רשות להתגונן

  שלום. קבעו לי דיון בבקשת רשות להתגונן. הכל התחיל כשעשיתי כרטיס מיילים (award ticket) בחברת תעופה מארה"ב. עברו כ- 8 חודשים ומספר פעמים שיניתי תאריכי טיסות. לרוב שינוי כזה הוא חינם, אבל לפעמים יכול לעלות כמה עשרות דולרים. במקום זאת חייבו אותי $370. מעולם לא אישרתי להם לחייב אותי בסכום כה גבוה ובמעמד קבלת נתוני אשראי נאמר לי, כי השינוי חינם, אבל מאחר והכרטיס החדש יונפק לא מייד אלא בעוד מספר ימים, ייתכן שבסוף אשלם, אך לכול היותר $20. אחרי שלקחו הרבה יותר התקשרתי לחברת תעופה. נאמר לי שזאת טעות, יפנו למחלקת החשבונות ותחזיר כסף. עבר חודש, לא החזירו, פתחתי בירור בחברת אשראי. חברת התעופה לא ענתה וזכיתי בהחזר, אבל חברת התעופה שוב חייבה אותי בסכום דומה. שוב התקשרתי אליהם, שוב אמרו שיפנו למחלקת חשבונות. אחרי שלא קיבלתי מהם כלום, פתחתי בירור שני בחברת האשראי. שוב חברת התעופה לא שלחה הסבר לחיוב מופרז וחברת האשראי החזירה כסף, אבל עמדה לחייב אותי חזרה בעוד חודש בטענה שהעסקה בוצעה על-ידיי אלא שביקשתי לשנות את תנאיה מספר פעמים, דבר שהוביל לכך שבכרטיסי בוצעו חיובים שונים השייכים כולם לאותה העסקה. מאחר והם אך העמידו אמצעי תשלום לעסקה ואינם צד לעסקה עצמה, עליי לפנות לבית העסק עימו ביצעתי את העסקה על-מנת להסדיר כל נושא הקשור לתנאי העסקה.

  חשבתי שלא ייתכן שהם מתכוונים ברצינות לשטויות שכאלה, במיוחד לאור הזיכוי הראשון. ביטלתי הוראת קבע, הם לא הצליחו לחייב את חשבון הבנק שלי, אבל פתחו לי תיק בהוצאה לפועל בטענה שלא פרעתי את חשבוני! הגשתי בקשת רשות להתגונן יחד עם התצהיר. בתצהיר כתבתי שהכחשתי את החיוב בזמן, עד היום לא הציגו תגובת בית העסק, זיכו אותי, זיכו גם על חיוב זהה מאותו בית העסק, לא אישרתי את החיוב ולא חייב להם כלום.

  איך עובר דיון בבקשת רשות להתגונן? אילו שאלות עלולים לשאול אותי בחקירה שם? מה עליי לומר לשופט? מהם סיכויי לקבל רשות להתגונן?

  7 בספטמבר 2015
 • מנהל הפורום סמדר בוכובזה, עו"ד 20 בספטמבר 2015

  דיון בבקשת רשות להתגונן

  יש להגיש בקשה מפורטת+ תצהיר+ כלל הנספחים!
  יהפוך (אם תתקבל הבקשה)
  למעשה לכתב הגנה

  20 בספטמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?