• 2 בנובמבר 2015

כישלון תמורה עבור צ'קים שהועברו לצד לשישי

שלום

רשמתי את בני לגן ילדים ובמעמד ההרשמה נתתי צ'קים דחויים לשנה. בעלת הגן ביקשה שלא לרשום את שם הגן על הצ'קים, בטענה שהדבר גורם לה לתשלום עמלות. בטיפשותי נעניתי לבקשתה.

בעקבות מעבר דירה ביטלנו את הרישום לגן הילדים, חודשיים מראש.
    כשדרשתי את הצ'קים בחזרה, בעלת הגן המציאה תירוצים שונים ומשונים, אך בסוף החזירה את חמשת הצ'קים הראשונים.

עוד בתחילת התהליך ביטלתי את הצ'קים.

בחור שעוסק בניכיון צ'קים ניסה לפדות שניים מתוך שבעת הצ'קים שנשארו אצל הגננת.

בשלב מסויים הודיעה לי הגננת לי כי היא בפשיטת רגל, אך נודע לי כי היא פתחה גן בשם אחר באותו מקום ועם אותו צוות העובדים.

לאחרונה קיבלתי מכתב מעו"ד שמייצג את הבחור שעוסק בניכיון צ'קים , ובו הוא דורש ממני לשלם את החוב (משום מה הוא ציין רק את הצ'קים שלא שטרם נפדו - חמישה צ'קים בסה"כ).

יש לציין גם שבני היה בגן הזה גם בשנה שלפני הביטול, וגם אז הצ'קים נרשמו ע"ש אותו בחור.

1. אני לא חושב שתהיה לי בעיה להוכיח כישלון תמורה (יש בידי את הקבלה עם מספרי הצ'קים, קבלה מגן אחר לאותה שנה ושיחות מוקלטות עם הגננת. כמו כן, כאמור, היא החזירה את חמשת הצ'קים הראשונים) , אך האם זה בכלל אמור לעניין את הבן אדם שעוסק בניכיון צ'קים?

2. למה לדעתכם העו"ד לא ציין את שני הצ'קים שחזרו?

3. האם כדאי להגיש תלונה במשטרה נגד בעלת הגן?

תודה,
    מוטי

2 בנובמבר 2015
  • מנהל הפורום עו"ד סמדר בוכובזה 15 בנובמבר 2015

כישלון תמורה עבור צ'קים שהועברו לצד לשישי

לגבי שאלתך מס' 3- איני נביאה בעירי לדעת כיצד תפעם המשטרה אם בכלל באמת תפעל,
    ועל מה..
    לגבי שאלה מס' 3 - כנ"ל, איני יודעת להסיבר...
    לגבי שאלה מס' 1- האם שאלתך היא למעשה לגבי התנגדות לביצוע (במסגרת תיק הוצל"פ) אם ייפתח..
    קשה לי להשיב כרגע, לא פשוט: סיכוי למול סיכון,
    האם שווה כלכלית?

15 בנובמבר 2015
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?