לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
יהושע

עיכוב יציאה מהארץ בעקבות זיוף שיקים

זה כבר פעם שנייה שזה קורה! אבא שלי מעל גיל 70 ומתגורר בחו"ל. לפני שבוע הגיע לארץ לביקור בן שבוע כדי להשתתף בחתונת נכד ובעת הגיעו למעבר ביקורת הגבולות בנתב"ג נאמר לו כי קיים נגדו צו עיכוב יציאה מהארץ. להלן השתלשלות הענינים מהפעם הקודמת שהיתה לפני 4 שנים. בעת הגיעו למעבר ביקורת הגבולות בנתב"ג כדי לטוס בחזרה בחו"ל נדהם לגלות על קיומו של תיק ההוצאה לפועל שבנדון בשעה שניסה לצאת את הארץ והתברר לו כי קיים כנגדו צו עיכוב יציאה (או הגבלה על יציאה מן הארץ). אבא שלי לא קיבל את האזהרה על פתיחת תיק ההוצאה לפועל ולא ידע אודותיו. אבא שלי ראה את העתקי השיקים נשוא תיק ההוצאה לפועל ולא מדובר בחתימתו אלא בחתימה מזויפת. אם לא די בכך – אבא שלי מעולם לא ניהל חשבון בבנק בארץ ומדובר בהמחאה "מפוברקת". אבא שלי מעולם לא קיבל את המסירה ובמועד שבו נמסרה האזהרה, לטענת הנושה לא היה אבא שלי בישראל. קיים אישור לכך בתעודת בירור פרטים על נוסע. הוריו של אבא שלי נפטרו בשנים 1999 (האם) ו- 2005 (האב) כך שלא ניתן היה למסור להוריו את מסמכי ההוצאה לפועל. מיד לאחר שגילה אבא שלי אודות קיומו של תיק ההוצאה לפועל מיהר להגיש תלונה למשטרה. מהמשטרה נמסר לנו בזמנו כי התיק נסגר עקב חוסר עניין לציבור.... מה אתה ממליץ לעשות דבר ראשון כדי שיוכל לצאת מהארץ בהקדם ואיך ניתן לוודא שלא יעוכב בעתיד עם סיפורים מפוברקים כאלו? אציין כדי בכל התיקים, גם בתיקים של לפני 4 שנים וגם בתיק הנוכחי מדובר באותו סידרת שיקים מזוייפים עם אותו חשבון בנק.

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום הוצאה לפועל