נגישות
לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
אנה

בגידה

שלום רב, ברצוני לברר באם יש כתובה על סך 380 אלף ש"ח אך בני הזוג פרודים כבר 4 שנים והגבר לא חיבבית כבר 4 שנים מפני שהאישה עברה ניתוח בראש לפני 6 שנים נפגעה והשתקמה אך עדיין עם בעיות פסיכאטריות וגידול בראש, ביטוח לאומי קבע 147 אחוזי נכות. 6 שנים שאין יחסי אישות מפני שהאישה לא מסוגלת מתוכם 4 שנים הגבר לא חי בבית. המשמורת על ילדים בגיל 6 אצל האם, אך בגלל שהאם לא מסוגלת לתפקד לבד הילדים נמצאים אצל האב 4-5 פעמים בשבוע כולל לינה. השאלה היא כזו: באם יש הקלטה שבו האישה מדברת עם בחורה ומבקשת ממנה לשכנע את הפרוד שיתן לה גט בגלל שיש לה מישהו ולא טוב לו שהיא עדיין נשואה... האם בית המשפט הרבני יקבל זאת כבגידה? האם לאור כל הנתונים הללו הגבר לא יצטרך לשלם את הכתובה? בתודה מראש.

שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שלום רב ייתכן כי בית המשפט יקבל זאת כראשית ראיה לבגידה- אך רצוי לצרף תמונות שמראות הוכחה חד משמעית. במקרה שיוכח הבגידה - לא יצטרך הבעל לשלם את הכתובה. בהצלחה,

אנה

שלום, אין שום תמונות. אין שום הוכחה חוץ מהקלטה בה שומעים אותה תשכנעי אותו להתגרש, גם לי יש מישהו ולא טוב לו שאני נשואה. זה לא מספיק ? ואם היא בעצמה פותחת תיק גירושין בבית הדין הרבני ואז הגבר יציג את ההקלטה ? הרי באופן כללי היא זו שסילקה אותו מהבית, היא זו שמתחננת לגט, והיא זו שלא נותנת יחסי אישות כבר 6 שנים. 2 עקב החלמה מניתוח ונ4 שנים כי היא לא מעוניינת סילקה אותו וכרגע טוענת שיש לה מישהו. מה הסיכויים הריאלים ?

שגיא בכור, עו"ד ונוטריון

שלום רב מהמתואר לעיל עולה, כי הסיכויים לקבלת כתובה במקרה זה נמוכים ביותר. בהצלחה,

שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום בית דין רבני