תאונת דרכים - פורום תאונות דרכים

שאלה חדשה
 • אבי

  נשלח ע"יאבי 00:02, 27 במאי 2013

  עו"ד פני-גיל שלום. המקרה- תאונת שרשרת בין שלושה כלי רכב שנסעו באותו כיוון: ארעה התנגשות בין שני רכבים מאחוריי וכתוצאה מכך הרכב האמצעי בשרשרת פגע בי מאחור (כל זאת תוך כדי שאני בנסיעה -כלומר התאונה לא נגרמה כי עצרתי לפתע). הוגשה תביעה בבית משפט לתביעות קטנות נגד הנהגים המעורבים ובעלי הרכבים. חברת ביטוח של אחד בעלי הרכב שביטחה אותו בעת התאונה בביטוח מקיף, מבקשת שאצרפה כנתבעת מכיוון שלדבריה קיימת אפשרות שעל סמך גזר דין שינתן תדרש להשתתף בכיסוי עלות תיקון הנזק. השופט הותיר את ההחלטה בידי. האם להענות לבקשת חברת הביטוח? האם יש אפשרות לסרב בככל לבקשה מעין זו? אודה מאוד לתושבתך. אבי

  השב
 • 07:47, 27 במאי 2013

  עקרונית,זכותך לסרב.
  מאידך גיסא,יתכן שאם תסכים לצרף,זה עשוי לקדם את הפשרה בתיק (אף כי זה גם יכול להיות הפוך,וזה לא עניין משפטי,כי אם תלוי בנפשות הפועלות).

  תגובה
 • 07:50, 27 במאי 2013

  באיזה נימוק אבל אפשר לסרב?

  תגובה
 • 08:15, 27 במאי 2013

  המבטחת היא נתבע לא רלבנטי מבחינתך.אין בינכם כל יריבות.

  תגובה
 • 07:44, 28 במאי 2013

  חברת ביטוח טוענת המבטוח שלהם יפסיד מולי, היא זו שתשלם על ההוצאות. זה לא הופך אותם לרלוונטיים?

  תודה.

  תגובה
 • 08:41, 28 במאי 2013

  לא.אותך לא צריך לעניין בשלב זה עניין תשלום ההוצאות,מה גם שבתביעות קטנות,לרוב אין מדובר בסכומים גבוהים.אם בכל זאת,אתה רוצה להיות בטוח שתקבל ההוצאות מידי המבטח,צרף אותו.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד זאב פרל

מנהל הפורום: עו"ד זאב פרל

בעל ניסיון עשיר והתמחות בתחום הנזיקין בכלל ובטיפול בתאונות דרכים בפרט. במסגרת זו עו"ד פרל הופיע רבות
למידע נוסף

077-2303716 חיוג
הודעה

נפגעתם בתאונת דרכים? ראשית החלמה מהירה. בפורום זה יינתן מענה על שאלות בנושא זכויות לאחר תאונה בכל הנוגע לנזקי גוף בלבד, את מי תובעים, למי מדווחים ולאן הולכים? מהם הפיצויים? מהו היקף הנזק, כיצד מחשבים אותו וסוגיות נוספות הקשורות לנזקי גוף.

 

7 עצות הזהב לנפגעי תאונת דרכים