חישוב פיצוי עקב נזק גוף בגין תאונת דרכים - שבר ביד - פורום תאונות דרכים

שאלה חדשה
 • אלה

  נשלח ע"יאלה 19:30, 18 ביוני 2016

  שלום , רציתי לברר עניין הבא : 1. נכה 75 % רפואית ,שמקבלת רק קצבת נכות ביטוח לאומי וטרם הגיעה לגיל קצבת זקנה נפגע מרכב . 2.היא נפגעה כהולכת רגל .נזקי גוף עקב פציעה - יד שבור בכמה מקומות : גבס + טיפול פיזיוטרפיה ארוך וחוזר בעוד כמה חודשים +תרופות נכג כאב . 3. לפציעת אין קשר לסוג נכותה . 4. רציתי לשואל איזה פיצוי לדרוש מחברת ביטוח ואיזה סכום ? מה הוא סכום פיצוי משוער במקרה הזה עבור כאב ,סבל + טיפולים רפואיים +סיוע שהיא נזקקה בזמן שהיית עם גבס . 5.הכנסתה לא נפגעה (היא מקבלת קבצת נכות כללית לצמיתות ) ,אבל הוצאות (נסיעה לטיפולים ,לרופאים ,עזרה ) גדלו. תודה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד זאב פרל

  עו"ד זאב פרל,מנהל הפורום

  15:57, 19 ביוני 2016

  שלום רב,

  אופן חישוב כאב וסבל נקבע בתקנות פיצויים לנפגעי תאונות דרכים (חישוב פיצויים בשל נזק שאינו נזק ממון), תשל"ו-1976.
  באופן כללי, ראש נזק זה מביא בחשבון את גיל הנפגע, שיעור הנכות אשר נקבעה וכן את מספר ימי האשפוז בבית החולים.

  למותר לציין כי במקרים מסוימים לבית המשפט יש שיקול דעת לפסוק את גובה הפיצויים בגין ראש נזק זה לפי 10% וזאת על אף שלניזוק לא נותרה נכות.

  באשר להפסדי אשר נגרמו בגין הוצאות רפואיות נסיעות וכיו"ב, אותן הוצאות רפואיות אשר אינן מכוסות בסל הבריאות אמורים להשתלם לניזוק בתוספת הפרשי הצמדה וריבית מאמצע התקופה שבמהלכה הוצאו הוצאות אלה.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד זאב פרל

מנהל הפורום: עו"ד זאב פרל

בעל ניסיון עשיר והתמחות בתחום הנזיקין בכלל ובטיפול בתאונות דרכים בפרט. במסגרת זו עו"ד פרל הופיע רבות
למידע נוסף

077-2303716 חיוג
הודעה

נפגעתם בתאונת דרכים? ראשית החלמה מהירה. בפורום זה יינתן מענה על שאלות בנושא זכויות לאחר תאונה בכל הנוגע לנזקי גוף בלבד, את מי תובעים, למי מדווחים ולאן הולכים? מהם הפיצויים? מהו היקף הנזק, כיצד מחשבים אותו וסוגיות נוספות הקשורות לנזקי גוף.

 

7 עצות הזהב לנפגעי תאונת דרכים